• Witaj wiosno!

•      22.03.23 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I i III w doskonałych humorach pożegnały zimę, a powitały wiosnę. Mamy nadzieję, że nowa pora roku rozgości się u nas na dobre.

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

•     21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Osób z  Zespołem Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji, akceptacji i miłości.

Data 21 marca  jest symboliczna, ponieważ ludzie chorzy mają dodatkowy chromosom numer 21 (mają ich trzy zamiast dwóch). Dwie różne skarpetki stały się symbolem Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, ponieważ chromosom ma kształt przypominający skarpetę. Chcąc okazać solidarność z ludźmi z zespołem Downa przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt. ,, Kolorowa skarpeta”. Pomysłów i wykorzystanych technik było mnóstwo. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe. Wybór zwycięzców był niezwykle trudny, a komisja konkursowa miała bardzo ciężkie zadanie.

Wszystkim przedszkolakom i uczniom, którzy poświęcili czas i wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz wyjątkowe pomysły.

• Konkurs recytatorski "Wiosna w sercu, wiosna wkoło"

•         20 marca 2023 r. w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbyła się XIV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosna w sercu, wiosna wkoło”.

Organizatorem imprezy była jarosławska filia PBW w Przemyślu przy PZPW

w Rzeszowie oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki. Patronat honorowy objęli: Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot oraz Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, natomiast patronat medialny Radio Fara i Ekspres Jarosławski.

W trzech kategoriach klas I- III i IV- VI oraz VII- VIII wystąpiło 80 recytatorów reprezentujących 31 szkół podstawowych i placówek z terenu miasta i powiatu jarosławskiego, a także Lubaczowa, Przeworska i Przemyśla.

Wiosenny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy przybyli nawet spoza powiatu jarosławskiego. Z ogromnym zaangażowaniem oraz przejęciem deklamowali najpiękniejsze polskie wiersze dawnych i współczesnych poetów. Poziom tegorocznych wystąpień był wysoki oraz wyrównany, stąd też komisja nagrodziła i wyróżniła 26 osób.

Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie trzech klas:

- Milena Szostak- klasa I,

- Kacper Cielecki- klasa VI,

- Julia Parkita- klasa VIII, której prezentacja wiersza pt. „Wiosna” Augusta Bielowskiego uzyskała wyróżnienie w konkursie.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

• Dzień Świętego Patryka

• 17 marca Dzień Świętego Patryka w Szkole Podstawowej w Rozborzu Długim.

Uczniowie klasy 4 dowiedzieli się kim był Święty Patryk, poznali historię jego życia oraz symbole związane z tym świętym. Była prezentacja, zadania, a następnie Quiz sprawdzający wiedzę uczniów na temat Świętego Patryka.

• Dzień Kobiet w naszej szkole

• "Być kobietą, być kobietą...".

8 marca, jak co roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet, w którym uczniowie klasy IV zaprezentowali program artystyczny, ujawniając swoje zdolności aktorskie, taneczne i muzyczne. Umiejętności wokalne zaprezentowały uczennice klasy VIII, VI, V oraz dwóch uczniów z klasy VI i IV. Natomiast uczennice klasy I uświetniły nam to wydarzenie pokazem sportowym, który był częścią przedstawienia.

Każda pani i dziewczyna z okazji swojego święta dostała "słodki upominek".

Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze i dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i emocji.

Po zakończeniu części artystycznej pani dyrektor Barbara Mroczka oraz pani Anna Jazienicka wręczyły dyplomy oraz nagrody uczniom, którzy brali udział w szkolnych oraz pozaszkolnych konkursach. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Na tym nie koniec atrakcji. Pani Olimpia Piórkowska- Wywrót w imieniu rady rodziców złożyła wszystkim kobietom i kobietkom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki. Serdecznie dziękujemy!

• Konkursy w naszej szkole

• W  I półroczu odbył się konkurs na „Najładniejszą kartkę urodzinową”

dla uczniów klasy V.

I miejsce- Nikola Jagiełka

II miejsce- Szymon Frendo

III miejsce- Maja Mielniczek

W  I półroczu odbył się konkurs na „Najładniejszą instalację w słoiku”

dla uczniów klasy VI.

W konkursie wzięło 5 uczniów.

I miejsce- Igor Pieniążek

II miejsce- Kacper Cielecki

III miejsce- Jagoda Słowik

W  I półroczu odbył się konkurs na „Najładniejszą pracę z makaronu”

dla uczniów klasy IV.

I miejsce- Kacper Szymański- Galas

II miejsce- Nikola Malik

III miejsce- Amanda Szczepanik

Opiekunem konkursów była pani Barbara Mroczka.

• Działania zrealizowane przy pomocy środków dydaktycznych zakupionych w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

• Wycieczka do "Fantazji"

• 28.02.23 r. uczniowie klas I- III wzięli udział w wycieczce do centrum zabaw "Fantazja" w Rzeszowie.

Po skończonej zabawie tradycyjnie odwiedziliśmy "Zajazd Ranczo" w Łopuszce Małej.

Fotorelacja z wyjazdu.