• Podręczniki z religii

• Klasa 0- " Tak Jezus mnie kocha" (6 lat). wyd. Jedność; red. ks. K. Mielnicki, E. Kondrak;

Kl. I- "Bóg naszym Ojcem"- red. ks. P. Goliszek, wyd. Gaudium, Lublin;

Kl. II- "Bóg daje nam Jezusa"- red. ks. P. Goliszek, wyd. Gaudium, Lublin;

Kl. III- "Jezus przychodzi do nas"- red. ks. P. Goliszek, wyd. Gaudium, Lublin;

Kl. IV- "Chcę życ z Jezusem"- red. ks. P. Goliszek;

Kl. V- "Bóg poszukuje człowieka"- red. ks. W. Janiga, wyd. Gaudium, Lublin;

KL. VI- "Jezus Chrystus nas zbawia"- red. ks. W. Janiga, wyd. Gaudium, Lublin;

Kl. VII- "Bóg wskazuje nam drogę"- red. ks. W. Janiga, wyd. Gaudium, Lublin;

KL. VIII- "Mocą Ducha św. przemieniam świat"- red. W. Janiga

• Wyprawka dla oddziałów przedszkolnych

• Rodzice przedszkolaków są proszeni o zakup następujących rzeczy:

• obuwie na zmianę,
              • zestaw śniadaniowy: bidon na napoje lub herbatę oraz pudełko na kanapki,
              • mydło w płynie,
              • 2 ręczniki papierowe,
              • chusteczki higieniczne w pudełku,
              • chusteczki nawilżane.
            • Podręczniki i wyprawka plastyczna będą uzgadniane z wychowawcami na początku roku szkolnego.
          • W naszej szkole powstanie Ekopracownia

•   W dniu 27 czerwca br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się podpisanie umów w ramach "Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej". Gmina Pruchnik otrzymała dotację w wysokości 48 600,00 zł na utworzenie Ekopracowni przyrodniczej w Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rozborzu Długim.

Wacław Szkoła Burmistrz Pruchnika wspólnie z Renatą Mikłasz Skarbnik Gminy Pruchnik oraz Barbara Mroczką Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Rozborzu Długim reprezentowali Gminę Pruchnik podczas tego wydarzenia.

Dzięki dofinansowaniu na rozwój infrastruktury edukacyjnej w ramach programu „Ekopracownie – zielone serce szkoły”, uczniowie zyskają przyjazne miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

W wydarzeniu wzięli udział zastępca prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba oraz podkarpaccy parlamentarzyści: posłowie na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Jerzy Paul, Adam Śnieżek, Kazimierz Gołojuch, Fryderyk Kapinos oraz senator RP Zdzisław Pupa.