• Zajęcia w Miasteczku Ruchu Drogowego w Pruchniku

•     29.04.2024 uczniowie klasy IV odwiedzili Miasteczko Ruchu Drogowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku.

Miasteczko ma oznakowanie poziome i pionowe, na którym rowerzyści musieli się zmierzyć m.in. z rondem, z drogami jednokierunkowymi, ze skrzyżowaniami i licznymi przejściami dla pieszych. Do ćwiczeń uczniowie mieli do dyspozycji m.in.: rowery górskie, miejskie i hulajnogę elektryczną oraz trenażer czasu reakcji, symulator roweru oraz symulator przejścia dla pieszych.

Zajęcia pozwoliły na doskonalenie nauki jazdy i praktycznej nauki przepisów ruchu drogowego.

• Wyniki gminnego konkursu "Moja rzeka będzie czysta"

Ogłoszenie wyników gminnego konkursu plastycznego „Moja rzeka będzie czysta”.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu.

Uczniowie nagrodzeni:

I miejsce: Alan Gilarski, SP nr 1 w Pruchniku;
            II miejsce: Weronika Bogacz, SP nr 1 w Pruchniku:
            III miejsce: Julia Wojtowicz, SP im. Mikołaja Kopernika w Kramarzówce;

Wyróżnienie: Lena Znamieńczyków, SP nr 1 w Pruchniku;

Wyróżnienie: Maciej Halejcio, SP nr 1 w Pruchniku;

Wyróżnienie: Hanna Serwin, SP im. Ignacego Łukasiewicza w Jodłówce

Wyróżnienie: Eliza Chudzio, SP nr 1 w Pruchniku;

Wyróżnienie: Fabian Kiwacki, SP nr 1 w Pruchniku;

Wyróżnienie: Antonina Buryło, SP im. Ignacego Łukasiewicza w Jodłówce

Wyróżnienie: Maria Kulisza, SP nr 1 w Pruchniku;

Wyróżnienie: Aleksandra Stysiał, SP im. Ignacego Łukasiewicza w Jodłówce

Wyróżnienie: Zuzanna Serwin, SP nr 1 w Pruchniku:

Wyróżnienie: Aleksandra Szkoła, SP nr 1 w Pruchniku:

Wyróżnienie: Marcelina Olszańska, SP nr 1 w Pruchniku:

Wszystkich nagrodzonych uczniów zapraszamy wraz z opiekunami na podsumowanie konkursu i wręczenie nagród, które odbędzie się 25 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rozborzu Długim o godz 11:00.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie!!!

Zadanie pn. „Piknik ekologiczny” zrealizowano w ramach „Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie – dofinansowanie w formie dotacji w kwocie 8.000,00 zł.

• Wyniki konkursu "Picture Dictionary"

•    W naszej szkole odbył się konkurs plastyczno- językowy z języka angielskiego pt. „Picture Dictionary”, czyli „Słownik obrazkowy”.

Zadaniem uczniów z klas IV-VI było zilustrowanie wybranego słowa z języka angielskiego, np. wyraz coffee za pomocą ziarenek kawy, pasta za pomocą makaronu. Na załączonych zdjęciach można podziwiać pracę naszych uczniów jak również zobaczyć samych uczestników konkursu.

Konkurs wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Uczestnicy wykazali się wielką pomysłowością oraz talentem artystycznym. Prace były kreatywne i niepowtarzalne. Jury miało bardzo trudne zadanie.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM!!

• Koziołek Matołek w naszej szkole

•    10 kwietnia naszą szkołę odwiedził niezwykły gość-  Koziołek Matołek.

Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie teatralne pt.,,Przygody Koziołka Matołka", na motywach książki Kornela Makuszyńskiego. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale brały w nim czynny udział. Wykonywały różne zadania, a jednym z nich było podkucie Koziołka. Widzowie poznali polskie przysłowia o kozach. Na zakończenie wszystkie dzieci dołączyły do Klubu Koziołka Matołka, otrzymując stosowne pieczątki.

To radosne, a zarazem pouczające przedstawienie przeniosło widzów w przyjazny, bajkowy świat, pozwoliło miło spędzić wspólnie czas.

• Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

•     26 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Wielkanocnych, którą przygotowały panie Renata Wojtowicz i pani Agnieszki Jasiłek oraz uczniowie klasy trzeciej.

Wiersze, piosenki w wykonaniu trzecioklasistów przybliżyły wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi świętami w roku. Urozmaiceniem programu artystycznego były piękne stroje krakowskie, barwne dekoracje oraz krakowiak w wykonaniu uczniów.

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Barbara Mroczka podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu uroczystości oraz złożyła całej społeczności szkolnej i rodzicom najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Zostały wręczone również nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursie “Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.