• Dzień Babci i Dziadka

•      Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen wzruszeń, uśmiechów, łez

i radości. Właśnie z tej okazji 31.01.2023 r. do naszej szkoły przybyli wspaniali goście- Babcie i Dziadkowie.

Na początku uroczystości pani dyrektor Barbara Mroczka powitała przybyłych

i skierowała w ich stronę serdeczne życzenia i mnóstwo ciepłych słów, które wywołały łzy wzruszenia na niejednej twarzy.

Dla Babć i Dziadków, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I i III przygotowały piękny program artystyczny złożony z wierszy, piosenek i tańca.

W drugiej części występu klasa II wystawiła jasełka bożonarodzeniowe.

Na koniec wnuczęta obdarowały swoich gości podarunkami i  zaprosiły na słodki poczęstunek.

Frekwencja była wspaniała. Dziękujemy!

Szczególne podziękowania kierujemy do przewodniczącej rady rodziców- pani Olimpii Piórkowskiej- Wywrot, która również złożyła życzenia naszym gościom, ale przede wszystkim z wielkim zaangażowaniem wraz z innymi mamami włączyła się w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.

Na tym nie koniec niespodzianek. Po występie dzieci, zespół "Wierzbianie" swoją muzyką i śpiewem umilał czas Babciom i Dziadkom.

Program artystyczny przygotowały nauczycielki: Monika Bugira, Justyna Szczepanik, Agnieszka Kurpiel, Elżbieta Dul, Agnieszka Raba, Renata Wojtowicz, Agnieszka Jasiłek, Barbara Szczepanik- Górska.

• „Fortis” drugi w turnieju „Ferie na sportowo” (Przeworsk, 26.01.2023)

•    W turnieju piłki ręcznej organizowanym przez przeworski MOSiR wystartowali nasi młodsi reprezentanci. Rywalizowaliśmy z drużynami miejscowego Orła i Startu Pruchnik.

Mecze trwały 2 x 15 minut. W pojedynku z Przeworskiem odnieśliśmy zwycięstwo 13:7 natomiast z Pruchnikiem niestety ponieśliśmy ( kolejną w tym sezonie ) porażkę 10:16. W trzecim spotkaniu padł remis 14:14, a w rzutach karnych lepsi byli pruchniczanie.

Końcowa kolejność była następująca:

1. UKS Start Pruchnik 2 5 30:24

2. UKS Fortis Rozbórz Długi 2 3 23:23

3. SPR Orzeł Przeworsk 2 1 21:27

Zawody rozgrywaliśmy bez naszego pierwszego bramkarza (Niestety Mateusz Wańkowicz nie zaszczycił nas swoją obecnością, a jego brak był... odczuwalny) i na tej pozycji musieli grać zawodnicy z pola. W barwach Fortisu wystąpili: Jakub Fedurko, Jakub Słysz, Mariusz Drapała, Sebastian Dryla, Gabriel Szewc, Gabriel Kurasz, Maciej Galas, Antoni Kiwacki, Michał Malec i Sebastian Świerk.

Drużynę prowadził nauczyciel WF Stanisław Olszański.

• Gminny Przegląd Zespołów Przedszkolnych i Szkolnych "Pójdźmy do Betlejem"

•         W niedzielę 15 stycznia w naszej szkole w ramach XXVII Gminnego Przeglądu Zespołów Przedszkolnych i Szkolnych pt. „Pójdźmy do Betlejem” zostały wystawione jasełka bożonarodzeniowe.
            W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy drugiej. Widowisko mogli obejrzeć wszyscy chętni, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i inne osoby zainteresowane. Widownia dopisała z czego bardzo się cieszymy.

Za wspaniały występ uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom oraz słodkości.

• Jasełka bożonarodzeniowe

•     Dyrektor, nauczyciele i uczniowie

Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich

w Rozborzu Długim,

serdecznie zapraszają mieszkańców naszej gminy

na jasełka bożonarodzeniowe

"Spotkanie z kolędą",

które odbędą się 15.01.2023 r. o godz. 14.00

na sali gimnastycznej S.P.

w Rozborzu Długim.