• "Przegląd na Palmę Wielkanocną"

•      Nasza szkoła brała udział w „Przeglądzie na Palmę Wielkanocną- 2024” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Pruchniku.
            Celem przeglądu jest popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów Wielkanocy.
            Gotową palmę uczniowie zanieśli do kościoła parafialnego w Rozborzu Okrągłym.

Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy wykonaniu palmy.

• Charytatywny kiermasz słodkości

•    Składamy serdeczne podziękowania Piekarni "Bamal" z Pełnatycz oraz wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do organizacji w naszej szkole charytatywnego kiermaszu słodkości. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na rehabilitację Neli z Rączyny.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

•     21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.

Data tego święta nie jest przypadkowa, jest kombinacją liczb 21 i 3 - Trisomia 21 to obecność dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
               W tym dniu, w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty dla oddziałów przedszkolnych oraz klas I- III, których celem było poszerzenie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Podczas warsztatów uczniowie oglądali filmik edukacyjny, słuchali wiersza, rozwiązywali łamigłówki i projektowali skarpety.

Dziękujemy przedszkolakom i uczniom za aktywny udział w warsztatach oraz wszystkim uczniom i nauczycielom za tak liczne przyjście w skarpetach nie do pary.

• "Kangur matematyczny"

•    21 marca br. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur matematyczny".

Do zmagań z niełatwymi zadaniami przystąpiło 27 uczniów z klas II - VIII. Konkurs odbył się w czterech kategoriach wiekowych: żaczek, maluch, beniamin i kadet.

Wszystkim uczestnikom życzymy jak najwyższych wyników.

• Podsumowanie konkursu "Matematyczna zima w obiektywie"

•    20 marca 2024 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego „Matematyczna zima w obiektywie". Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VIII. Prace fotograficzne miały pokazywać wyjątkowe spojrzenie na zimową matematykę, przenieść widza w świat liczb i kształtów. Zdjęcia oceniane były przez komisję konkursową.

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. Gratulujemy!!

• Działalność ekologiczna w naszej szkole

KOLEJNE FUNDUSZE DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. OLIMPICZYKÓW POLSKICH
            W ROZBORZU DŁUGIM NA DZIAŁALONOŚĆ EKOLOGICZNĄ

W ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2 Fundusz Ekologii, Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Rozborzu Długim dzięki projektowi napisanemu przez Dyrektora Szkoły Panią Barbarę Mroczka pozyskała kwotę 8 000 zł w formie dotacji.

Otrzymane fundusze będą przeznaczone na nagrody dla uczniów biorących udział w gminnych i szkolnych konkursach ekologicznych:

1. Gminny konkurs plastyczny pt. „MOJA RZEKA BĘDZIE CZYSTA”;

2. "Kiedy nie będzie już drzew - nadejdzie koniec świata"- model drzewa, rysunek;

2. "Śmieci mniej- Ziemi lżej "- plakat;

3. "Zioła w kuchni i kosmetyce"- prezentacja;

4. Projektujemy pojemniki do segregacji odpadów dla dzieci- projektowanie;

6. "Zbieramy makulaturę- chronimy lasy" - plakat;

7. "Las- płuca Ziemi"- plakat

8. Zielnik roślin w moim ekosystemie-  zielnik.

Cały projekt zakończy się PIKNIKIEM EKOLOGICZNYM, który będzie okazją   do promowania ekologicznego i zdrowego stylu życia,  do integracji społeczności lokalnej oraz wspólnego działania na rzecz ochrony środowiska.

• Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

•    18.03.24 r. uczniowie kl. 4 dowiedzieli się kim był Święty Patryk, poznali historię jego życia oraz symbole związane z tym świętem.

Była prezentacja, zadania a następnie quiz sprawdzający wiedzę uczniów na temat Świętego Patryka.

• Sukcesy naszych uczniów w konkursie "Trójwymiarowy Świat Matematyki"

•    15.03.2024 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu matematyczno-plastycznego „Trójwymiarowy Świat Matematyki – Mój Przyjaciel”. Konkurs polegał na wykonaniu pracy z dowolnego materiału składającej się z przestrzennych figur geometrycznych. Nasi uczniowie, jak co roku, wykonali staranne, pomysłowe, pracochłonne i ciekawe projekty. Milena Jagiełka, Szymon Frendo i Kacper Cielecki otrzymali wyróżnienie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• XII Ogólnopolski Maraton Matematyczny "Banachiada"

•       Dnia 8 marca 2024 r. w ZSTiO w Jarosławiu odbył się II etap XII Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”. W zmaganiach matematycznych naszą szkołę po eliminacjach szkolnych reprezentowali Elena Zięba i Sebastian Dryla. Zadaniem uczniów było rozwiązanie 25 zadań matematycznych w zespołach dwuosobowych w ciągu 45 minut.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„Banachiada” to inicjatywa pozwalająca nie tylko wspomnieć jednego z najwybitniejszych polskich matematyków Stefana Banacha, ale przede wszystkim mająca na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów oraz sprawdzenie przez nich własnego poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie Królowej Nauk.

• Jak obchodziliśmy Dzień Kobiet 2024 w naszej szkole?

Dzień Kobiet na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.

Co roku z okazji tego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. W tym roku z okazji tego święta uczniowie klasy 5 przygotowali przedstawienie pt. ”Czerwony Kapturek” w języku angielskim.

Uczniowie klasy 2 zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne i akrobatyczne. Natomiast uczennica z klasy 7 wykonała piosenki, które wprowadziły nas w nastrój Święta Kobiet.