• Święto Rodziny

•      31.05 23 r. na terenie naszej szkoły odbył się piknik rodzinny z okazji „Święta Rodziny”.

Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane liczne atrakcje. Nasze spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Barbara Mroczka powitała wszystkich gości oraz złożyła życzenia rodzicom z okazji ich święta. Następnie głos zabrała przewodnicząca rady rodziców- pani Olimpia Piórkowska- Wywrót, która zaprosiła wszystkich gości do wspólnego świętowania.

Po części powitalnej, dzieci z poszczególnych grup wiekowych (przedszkole oraz klasy I-III) zaprezentowały swoje umiejętności. W programie pojawiły się piosenki, wiersze, zabawy i tańce. Na zakończenie mali wykonawcy wręczyli swoim rodzicom laurki oraz upominki. Następnie rozpoczęła się zabawa na świeżym powietrzu. Na dzieci czekało moc atrakcji: dmuchańce, eurobangee, przejażdżka na koniu, bryczką oraz na motorach. Nie zabrakło też zabaw z animatorkami, gimnastyki pod okiem instruktorki zumby, pokazu straży pożarnej. Odrobinę oddechu można było złapać w kąciku plastycznym. Oprócz zabaw na dzieci i rodziców czekało mnóstwo smakołyków: kiełbaski z grilla, sałatki, domowe ciasta, owoce, popcorn, wata cukrowa, lody, soki itp.   Przyjemnie było obserwować aktywny udział dorosłych w świecie dziecka.

Bardzo dziękujemy radzie rodziców za zorganizowanie tak wielu atrakcji, sponsorom, dzięki którym mógł odbyć się nasz piknik oraz nieocenionym rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałego spotkania.

• Gminne zawody sportowe

•    17 maja w Pruchniku odbyły się gminne zawody sportowe "Baw się z nami".

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie  klas II i III, którzy zdobyli II miejsce.

Gratulujemy!

• Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę"

•      Gmina Pruchnik otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.  Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Całkowity koszt zadania: 37 500,00 zł

Kwota dofinansowania: 30 000,00 zł

Wkład własny: 7 500,00 zł

Przyznane przez Ministra w formie dotacji środki finansowe zostaną przeznaczone na dofinansowanie wycieczek szkolnych klas I-III i klas IV-VIII Szkoły Podstawowej

im. Olimpijczyków Polskich w Rozborzu Długim.

• Spotkanie z ratownikiem medycznym

•     12 maja w szkole odbyły się zajęcia z ratownictwa medycznego, przeprowadzone przez absolwenta naszej szkoły Bogdana Szymańskiego. Uczniowie otrzymali cenną lekcję jak wezwać pomoc i udzielić pierwszej pomocy. Każdy uczeń miał okazję wykonać na fantomie reanimację oraz ułożyć ciało w pozycji bocznej bezpiecznej.

• Koncert w Publicznej Szkole Muzycznej

•    10 maja 2023 r. uczniowie klas I- IV uczestniczyli w koncercie w Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Pruchniku. Wysłuchali pięknego koncertu podczas którego zadaniem było odgadnąć z jakiej bajki pochodzi prezentowany utwór.

Uczniowie szkoły muzycznej prezentowali się również solo na różnych instrumentach, byli wśród nich również uczniowie naszej szkoły. Koncert miał na celu zachęcić do podjęcia nauki w szkole muzycznej, do której rekrutacja właśnie się rozpoczyna.

• Pokaz historyczny grupy Rekonstrukto

•    09 maja 2023 r. „grupa” sympatyków historii „Rekonstrukto” - przedstawiła w naszej szkole bardzo ciekawy pokaz dotyczący dramatycznych wydarzeń związanych z utratą przez Polskę niepodległości w XVIII w.

Pokaz i prelekcję znacząco uatrakcyjniło zaangażowanie naszych uczniów przez prowadzących. Mogli oni bowiem bezpośrednio zapoznać się z właściwym umundurowaniem i uzbrojeniem wykorzystywanym w powstaniach a także wykazać się swoją wiedzą na temat historii.
            Na zakończenie odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa z wykorzystaniem strojów, broni i rekwizytów.

Działania zrealizowane przy pomocy środków dydaktycznych zakupionych w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości

• Sukcesy naszego ucznia w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

•    W dniu 12 kwietnia 2023 r. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, w których udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Pruchnik.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

I grupa wiekowa (uczniowie klas I – IV)

1. Kacper Szymański - Galas – SP w Rozborzu Długim
            2. Kacper Nowak – SP w Jodłówce
            3. Artur Fedurczak – SP w Jodłówce

II GRUPA WIEKOWA (uczniowie klas V – VIII)

1. Amelia Babiś - SP w Jodłówce
            2. Sebastian Dryla - SP w Rozborzu Długim
            3. Oliwia Podolak - SP w Pruchniku Nr 1

W dniu 21 kwietnia 2023 roku Kacper Szymański – Galas- uczeń klasy IV uczestniczył w Jarosławiu w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”- zajmując I MIEJSCE. Kacper będzie reprezentował powiat jarosławski na eliminacjach wojewódzkich.

Do konkursu przygotowywała ucznia pani Barbara Mroczka.